Július 24-én érkezik a mozikba a Marvel Moziverzum következő nagy dobása, A Fantasztikus 4-es: Első lépések, amely nemcsak új hősöket mutat be a közönségnek, de miliőjét és hangulatát tekintve egészen különleges időutazásra is hívja a nézőket.
A film a Marvel első családjának eredettörténetét meséli el, azonban nem a megszokott módon. A rendező, Matt Shakman (korábban WandaVision) egy alternatív, retro-futurisztikus világba helyezte a történetet, ahol az 1960-as évek űrversenye keveredik art deco stílusjegyekkel és sci-fi elemekkel. Reed Richards (Pedro Pascal), Sue Storm (Vanessa Kirby), Ben Grimm (Ebon Moss-Bachrach) és Johnny Storm (Joseph Quinn) eredetileg nem szuperhősök, hanem kivételesen tehetséges űrhajósok, akik egy veszélyes küldetés során szereznek különleges képességeket.
Shakman szerint a film a korszak derűlátását idézi meg: „Ez a történet az űrverseny lelkületéről szól. Kennedy elnökről, a reményről és a jövőbe vetett hitről. Arról, mi lett volna, ha nem Armstrong és Aldrin lépett volna a Holdra, hanem ők négyen. Ebben a világban ők Amerika legismertebb emberei – felfedezők, űrhajósok, kalandorok. Csak másodsorban válnak szuperhősökké. Az elsődleges identitásuk az, hogy ők egy család, és ők az elsők az ismeretlenben.”
A rendező a filmkészítési módszereket is a múltból merítette. „Azt akartam, hogy a film úgy nézzen ki, mintha 1965-ben készült volna. Úgy, ahogy Stanley Kubrick készítette volna – persze bizonyos keretek között” – mondja Shakman. A forgatás során valódi díszleteket és kellékeket használtak, köztük egy közel 11 méter magas űrhajó-miniatűrt is, akárcsak a 2001: Űrodüsszeiában. Régi típusú kameralencséket alkalmaztak, és a vizuális világot is az adott kor filmes technikái inspirálták. Bár természetesen a digitális effektek sem maradnak el, a cél az volt, hogy a látványvilág hitelesen tükrözze a korszakot, amiből merít.

Shakman azt is hangsúlyozta, hogy bár a film sci-fi alapokra épül, az űrábrázolás kifejezetten „földhözragadt” maradt: „Nagyon szerettem volna, ha az űrutazás ábrázolása a lehető legrealisztikusabb. Nincsenek féregjáratok, nincs túlvilági technológia. Az eszközeik egyszerre retro-futurisztikusak és valóságközeliek – például hagyományos hajtóanyaggal működő rakéták. Ez a film a Marvel és az Apollo–11 keresztezése.”
Az Első lépések a Marvel univerzumon belül is különleges helyet foglal el, hisz a történet nem kapcsolódik közvetlenül az eddig látott eseményekhez vagy karakterekhez. „Ez a mi saját világunk. Nincsenek más szuperhősök, nincsenek utalások, cameók, semmi ilyesmi. Nem botlanak bele véletlenül Vasemberbe, ami hatalmas szabadságot ad. Szeretem a Marvel univerzum összefonódásait, de most valami teljesen mást csinálhatunk” – mondta Shakman, majd hozzátette: „Persze, idővel ez a világ találkozni fog más világokkal is, de egyelőre ez a mi saját kis játszóterünk.”
Ez az „idővel” jelen esetben mindössze hónapokat takar, hiszen a közelgő Bosszúállók: Ítéletnap című filmben már biztosra vehető a teljes Fantasztikus 4-es gárda szereplése is, így hamarosan más hősökkel is találkozhat a Marvel első családja. Előbb azonban itt az idő, hogy megismerjük, honnan indultak. A Fantasztikus 4-es: Első lépések július 24-től lesz látható a mozikban.
