A Marvel Moziverzum rajongói lassan két éve várnak hiába a Holdlovag folytatására, a stúdió televíziós részlegének átszervezése miatt a második évad sorsa jelenleg is bizonytalan. A Marvel Studios elsősorban a hatodik fázis hátralévő projektjeire és a Multiverzum Saga lezárására koncentrál, a karaktert alakító Oscar Isaac azonban egy friss interjúban reménysugárt nyújtott a nézőknek, emellett egy régóta pletykált csapatfilm kapcsán is megszólalt.
A színész a Happy, Sad, Confused podcast vendégeként beszélt nyíltan a hős jövőjéről, különös tekintettel a Midnight Sons munkacímen emlegetett, természetfeletti karaktereket tömörítő mozifilmes projektre. Fontos kiemelni, hogy a Disney a produkció fejlesztését hivatalosan még sosem erősítette meg, a koncepció évek óta csupán pletykaszinten létezik a rajongók és a bennfentesek körében. Az a tény viszont, hogy Isaac most nyíltan beszélt a tervekről, komoly bizakodásra adhat okot a megvalósulást illetően. A sztár elárulta, hogy már folytak érdekes beszélgetések a formálódó ötletről, de a visszatérését egy nagyon határozott feltételhez köti.
Kifejtette, hogy a Holdlovag esetében a disszociatív személyiségzavar ábrázolása sokkal több egy egyszerű képregényes elemnél, ez egy valós és nehéz téma, amelyet a jövőben is a legnagyobb tisztelettel kell kezelni. Szerinte hiába egy őrült szuperhősös történetről beszélünk, a karakter mélységét és a mondanivaló komolyságát továbbra is meg kell tartani a mozivásznon.
Az interjú során a színész visszaemlékezett a sorozat kezdeti fázisára is, kiemelve az első évadot jegyző Mohamed Diab rendező munkásságát. Bár Isaac korábban sosem hallott a Holdlovagról, Diab filmjei meggyőzték arról, hogy a direktornak rendkívül egyedi látásmódja van. A színész meglátta a lehetőséget a karakterben rejlő kettősségben, és továbbra is ragaszkodik ahhoz a pszichológiai mélységhez, amit a televíziós formátumban már sikeresen felépítettek.

A beszélgetés során a Midnight Sons egy másik potenciális tagja is szóba került, a rajongók ugyanis előszeretettel látnák Ryan Goslingot a Szellemlovas szerepében. A színész neve már évek óta kering a Marvel háza táján, korábban például a Doctor Strange kapcsán is felmerült a pletykákban, ő maga pedig kifejezetten vágyik arra, hogy magára öltse a lángoló koponyás antihős szerepét. A stúdiónak óriási ziccer lenne kihasználnia Gosling elképesztő sztárstátuszát és színészi tehetségét a bővülő franchise jövőjében, az esetleges csatlakozása pedig már most felvillanyozza az iparági szakértőket. Oscar Isaac mindenesetre kifejezetten lelkesen reagált a kolléga bevonásának ötletére, és egy rövid, de egyértelmű üzenetet küldött a készítőknek, miszerint mindenképpen hozzák össze ezt a párosítást.
Egy természetfeletti Marvel hősöket felvonultató mozifilm egyaránt biztosítana nagyobb mozgásteret Holdlovag számára a franchise keretein belül, valamint megoldást jelenthetne a stúdió egyik legproblémásabb projektjére is. A Mahershala Ali főszereplésével készülő Penge reboot évek óta fejlesztési pokolban ragadt, a Midnight Sons csapata pedig tökéletes belépőt kínálhatna a vámpírvadász számára. A szakmai várakozások szerint a sötétebb tónusú hősök bevezetésére a 2027-es Titkos háborúk után elinduló hetedik fázis, illetve az univerzum várható újraindítása jelentheti majd a legalkalmasabb időpontot.





